Külföldön netezni vagy telefonálni általában drága, de legalábbis a "sose tudhatjuk" kategória. Mivel mi nem csak nyaralni, hanem neonomádkodni is szoktunk (utazás közben dolgozunk is), úgy gondoltam, összeszedek 10 fontos tanácsot, hiszen az internet legalább olyan fontos utazási kiegészítő mint egy nesszeszer :-))
Ha veszélyeztetett területre mész, oltass! Nem éri meg kockáztatni. Akkor sem, ha Béla bá'-ék tavaly nem oltattak és semmi bajuk sem lett.
(Az elérhetőségeket és a nyitvatartási időket ellenőrizd, mielőtt odamész!)
Az autókölcsönzéshez olyan sok tippünk van, hogy ez most csak az első adag. (Ahogy a korábbi, külföldi netezéssel foglalkozót is folytatni fogjuk.) Sokan félnek a külföldi autókölcsönzéstől, pedig egy kis előre tervezéssel nem veszélyes mutatvány a legtöbb országban.
Rengeteg szállást kerestünk már, szinte minden gyűjtőportálon .genius, premium, advanced felhasználók vagyunk. Sokan kérnek tőlünk tippeket, hogyan lehet jó szobát találni az interneten. Most 10 hotelkeresési tipp következik.
Érdekesnek találta cikkeinket?

Egy nem szokványos bemutatkozás
Régóta és nagyon sokféle módon utazunk:
nyaralunk, városokat látogatunk, tömegturista és a civilizációtól távol eső helyekre járunk, a szomszéd faluba, kisvárosba, nagyvárosba, sivatagba, őserdőbe, szavannákra, tengerpartra, egyedül, csoportosan, üzleti úton, repülővel, autóval, vonattal, gyerekkel, kutyával, mindenhogy.
És mindért rajongunk. Rengeteg tapasztalatunk is gyűlt, és úgy éreztük, most eljött az ideje, hogy egy sokéve dédelgetett gondolatunkat megvalósítsuk:
Az egész azzal a kissé keserű tapasztalattal kezdődött, hogy az utazáshoz szinte minden kelléket máshol kell megvenni, a legtöbbet külföldről. Amikor 1-2 útra készül az ember, körbenéz, hogy hol is vehetne például egy jó kis lakatot...